Владислав Рејмонт: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за литература]]
[[Категорија:Полски писатели]]
[[Категорија:Полски нобеловци]]