Фредерик Соди: Разлика помеѓу преработките

Додадени 63 бајти ,  пред 3 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за хемија]]
[[Категорија:Англиски нобеловци]]
[[Категорија:Британски нобеловци]]