Дарио Фо: Разлика помеѓу преработките

Додадени 67 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Нобелова награда: Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
 
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за литература]]
[[Категорија:Италијански нобеловци]]