Разлика помеѓу преработките на „Роже Мартен ди Гар“

Додадени 63 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (Јазична исправка, replaced: лоцирана → сместена using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за литература]]
[[Категорија:Починати во 1958 година]]
[[Категорија:Француски нобеловци]]