Разлика помеѓу преработките на „Томас Семјуел Кун“

Додадени 116 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (Додадена категорија using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Американски филозофи]]
[[Категорија:Апсолвенти на Харвард]]
[[Категорија:Професори на Масачусетскиот технолошки институт]]