Разлика помеѓу преработките на „Папа Лав XIII“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 месец
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Луиџи → Лујџи using AWB
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Луиџи → Лујџи using AWB)
 
English name = Leo XIII |
image = [[Податотека:Leo XIII.jpg|180п]]|
birth_name = Винченцо Џоакино Рафаели ЛуиџиЛујџи Печи |
term_start = [[20 февруари]] [[1878]]|
term_end = [[20 јули]] [[1903]]|
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{DEFAULTSORT:Лав XII}}
[[Категорија:Родени во 1810 година]]