Лујџи Пирандело: Разлика помеѓу преработките

Додадени 63 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: -та година → година using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Италијански писатели]]
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за литература]]
[[Категорија:Италијански фашисти]]