Ото Лилиентал: Разлика помеѓу преработките

Додадени 60 бајти ,  пред 3 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с →‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
Ред 77:
* [http://www.lilienthal-museum.de/olma/ebiog.htm Биографија] / [http://www.lilienthal-museum.de/olma/estamm.htm семејно дрво] на Ото Лилиентал
* [http://firstflight.open.ac.uk/liliienthal/lilienthal.html Филмови и анимации]
 
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{Persondata
|NAME = Лилиентал, Ото
Ред 99:
[[Категорија:Родени во 1848 година]]
[[Категорија:Починати во 1896 година]]
[[Категорија:Починати во Берлин]]