Разлика помеѓу преработките на „Роза Луксембург“

Додадени 60 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Руската империја → Руската Империја using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Германски политичари]]
[[Категорија:Ноемвриска револуција]]
[[Категорија:Починати во Берлин]]