Лазо Каровски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 60 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: Втора Светска војна → Втора светска војна using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
{{DEFAULTSORT:Каровски, Лазо}}
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Починати во Скопје]]