Разлика помеѓу преработките на „Глигор Поповски“

Додадени 60 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Македонски преведувачи]]
[[Категорија:Будинарци]]
[[Категорија:Починати во Скопје]]