Разлика помеѓу преработките на „Каликрат“

Додадени 79 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга (3) using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Архитекти]]
[[Категорија:Старогрчки архитекти]]
[[Категорија:Починати во непозната година]]