Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

нема опис на уредувањето
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Руската империја → Руската Империја (3) using AWB)
[[Категорија:19 век во Европа]]
[[Категорија:Руско-турски војни]]
[[Категорија:ОсманлискоОтоманското Царство во 19 век]]
[[Категорија:Наполеонски војни]]