Зејтунско востание (1895-1896): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
Нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Отоманска Ерменија]]
[[Категорија:ОсманлискоОтоманското Царство во 19 век]]
[[Категорија:Ерменски востанија]]
[[Категорија:Судири во 1895 година]]