Сасунско востание (1894): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
Нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Отоманска Ерменија]]
[[Категорија:Османлиско Царство во 19 век]]
[[Категорија:Ерменски востанија]]
[[Категорија:Судири во 1894 година]]
[[Категорија:БунтовиВостанија против ОсманлискотоОтоманското Царство]]
[[Категорија:ОсманлискоОтоманското Царство во 19 век]]