Разлика помеѓу преработките на „21 август“

Додадени 664 бајти ,  пред 8 месеци
с
Отповикани уредувањата на 77.28.47.230 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06
(лука)
с (Отповикани уредувањата на 77.28.47.230 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
{{Август {{CURRENTYEAR}}}}
 
[[Податотека:Flag of the United Nations.svg|200px|thumb|десно|Знаме на [[Обединети Нации|Обединетите Нации]]]]
[[Податотека:Trotsky.jpg|thumb|200px|right|[[Лав Троцки]], руски [[комунизам|комунистички]] лидер и [[марксизам|марксистички]] теоретичар]]
 
'''21 август''' е 233-иот ден во годината според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]
132 денови до крајот на годината.
(234-и во [[престапна година]]).
Остануваат 132 денови до крајот на годината.
 
{{#ifexist:21 август (настани) |'''Настани:''' {{:21 август (настани)}}}}