Црква „Св. Илија“ - Велгошти: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
}}
 
'''Свети Илија''' — манастирска [[Црква (објект)|црква]] на [[Велгошки манастир „Св. Илија“|Велгошкиот манастир „Св. Илија“]] во охридското село [[Велгошти]].<ref>{{цитирананаведена книга|last=Јелена Павловска, Наташа Ниќифоровиќ и Огнен Коцевски|title=Карта на верски објекти во Македонија|editor=Валентина Божиновска|publisher=Комисија за односи во верските заедници и религиозните групи|location=Менора - Скопје|date=2011|isbn=978-608-65143-2-7|page=48}}</ref>
 
== Местоположба ==