Разлика помеѓу преработките на „Николај Доброљубов“

Додадени 18 бајти ,  пред 3 месеци
Замена на Image:Dobrolyubov.jpg со Image:PGRS_2_032_Dobrolyubov_-_crop.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set)).
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Замена на Image:Dobrolyubov.jpg со Image:PGRS_2_032_Dobrolyubov_-_crop.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set)).)
[[Податотека:PGRS 2 032 Dobrolyubov - crop.jpg|мини|десно|200п|Доброљубов]]
'''Николај Доброљубов''' (на [[руски]]: ''Никола́й Алекса́ндрович Добролю́бо'' [[5 февруари]] [[1836]] - [[29 ноември]] [[1861]]) бил руски литературен критичар, новинар, поет и револуционер демократ.
== Биографија ==