Разлика помеѓу преработките на „Апозиција во македонскиот јазик“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга (5) using AWB
с (→‎Наводи: clean up, replaced: |coauthors= → |author2= using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга (5) using AWB)
==Наводи==
{{Наводи}}
# {{note|Opsta}} {{цитирананаведена книга|last=Бојковска|first=Стојка|author2=Лилјана Минова - Ѓуркова, Димитар Пандев, Живко Цветковски|title=Општа граматика на македонскиот јазик|editor=Саветка Димитрова|publisher=АД Просветно Дело|location=Скопје|date=декември 2008|isbn=978-9989-0-0662-7}}
# {{note|граматика}}{{цитирананаведена книга|authors=Стојка Бојковска, Димитар Пандев, Лилјана Минова - Ѓуркова, Живко Цветковски|title=Македонски јазик за средно образование|publisher=Просветно Дело АД|location=Скопје|date=2001}}
#{{note|Friedman}}{{цитирананаведена книга|last=Friedman|first=Victor|title=Macedonian grammar|publisher=SEE LRC, USA|date=2001|language=англиски}}
#{{note|Lunt}} {{цитирананаведена книга|last=Lunt|first=Horace|title=Grammar of the Macedonian literary language|location=Skopje|date=1952|language=англиски}}
#{{note|Конески}}{{цитирананаведена книга|last=Конески|first=Блаже|title=Граматика на македонскиот литературен јазик|publisher=Култура|location=Скопје|date=1967|volume=I и II}}
 
==Поврзано==