Разлика помеѓу преработките на „Sunset Strip“

Одземени 49 бајти ,  пред 13 години
асд
(дфг)
 
(асд)
{{refimprove|date=June 2006}}
[[Image:Sunsetblvd.jpg|thumb|
'''Sunset Strip''' е името на една мијла и половина [[strip of land|stretch]] од [[Sunset Boulevard]] што поминува низ [[West Hollywood]], [[California]]. Започнува од источната граница на West Hollywood со [[Hollywood]] кај '''Crescent Heights Boulevard''', до неговата западна граница со [[Beverly Hills]] кахкај '''Doheny Drive'''. Sunset Strip е позната по големиот број на бутици, ресторани, рок клубови, и nightclubs кој се на врвотодврвот од забавната индустријаisиндустрија. Исто така е позната по нејзиниот заштитен знак од огромни, разнобојни [[билборди]] и по тоа што е место каде што излегуваат и се дружат рок ѕвездите и филмските ѕвезди.
114

уредувања