Хусни Џемаили: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
 
Во редовите на ОНА се приклучил во текот на [[март]] [[2001]] година, како војник во првите единици на Бригадата 112 “Мујдин Алиу”.
 
На [[10 јули]] [[2001]] година во една престрелка со македонските безбидносни сили бил тешко ранет. По ова, тој бил префрлен во болницата во Призрен, каде починал. <ref>{{цитирананаведена книга|last=Менај|first=Петрит|title=ОНА- Порака и надеж|publisher=Фондација - Институт отворено општество|location=Скопје|date=2008}}</ref>.
 
== Наводи ==