Разлика помеѓу преработките на „Хајредин Арифи“

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
 
| placeofburial_label =
| placeofburial =
| placeofbirth =[[Селце (Тетовско)|Селце ]], {{роден во|Тетовско}}, [[СФРЈ]], денес [[Македонија]]
| placeofdeath =
| placeofburial_coordinates
| laterwork =
}}
'''Хајредин Арифи''' ([[албански]]: ''Hajredin Arifi''; [[Селце (Тетовско)|Селце ]], {{роден во|Тетовско}}, {{роден на|9|февруари|1964}} - [[Шар Планина]], {{починат во|Тетовско}}, {{починал на|20|март|2001}}) бил поранешен член на [[ОНА]].
 
Загинал на [[20 март]] [[2001]] година во една престрелка со македонските безбидносни сили. По ова, неговото тело било префрлено и погребено во неговото родно село Селце<ref>{{цитирананаведена книга|last=Менај|first=Петрит|title=ОНА- Порака и надеж|publisher=Фондација - Институт отворено општество|location=Скопје|date=2008}}</ref>.
== Наводи ==
{{наводи}}