Разлика помеѓу преработките на „Харитон (охридски архиепископ)“

с
Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
с
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
other = Харитон
}}
'''Харитон ''' — јеромонах и [[Список на архиепископи на македонската и охридската архиепископија|охридски архиепископ]] во период во 21 октомври [[1641]] до [[1651]] година.<ref>{{цитирананаведена книга|last=Грозданов|first=Цветан |title=Живописот на Охридската архиепископија: студии|publisher=Македонска академија на науките и уметностите|location=Скопје|date=2007}}</ref>
 
== Биографија ==
 
{{Архиепископи на македонската и охридската архиепископија}}
 
[[Категорија:Архиепископи од 17 век]]
[[Категорија:Православни епископи од 17 век]]