Разлика помеѓу преработките на „Прст“

Одземен 1 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎Користена литература: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга (3) using AWB
с (→‎Користена литература: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга (3) using AWB)
== Користена литература ==
{{Refbegin}}
* <cite id="Cha1998">{{цитирананаведена книга |title=[[Chambers Dictionary|The Chambers Dictionary]] |publisher=Chambers Harrap Publishers Ltd |year=2000 |origyear=1998 |location=Edinburgh |isbn=0-550-14005-X}}</cite>
* <cite id="OxfIll">{{цитирананаведена книга |title=The Oxford Illustrated Dictionary |publisher=Oxford University Press |year=1976 |origyear=1975 |location=Great Britain}}</cite>
* <cite id="Oxford">{{цитирананаведена книга |title=Oxford Advanced Learner's Dictionary of Current English|publisher=Oxford University Press |year=1974 |origyear=1974 |location=London |isbn=0-19-431102-3}}</cite>
{{Refend}}
 
{{Никулец за анатомија}}
 
[[Категорија:Анатомија на горните екстремитети]]
[[Категорија:Анатомија на долните екстремитети]]
 
<!-- interwiki -->
 
[[Категорија:Анатомија на горните екстремитети]]
[[Категорија:Анатомија на долните екстремитети]]