Разлика помеѓу преработките на „Комедија“

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
 
* Riu, Xavier, ''Dionysism and Comedy'', 1999. [http://ccat.sas.upenn.edu/bmcr/2000/2000-06-13.html]
* Sourvinou-Inwood, Christiane, ''Tragedy and Athenian Religion'', Oxford University Press, 2003.
* {{цитирананаведена книга|author=Trypanis, C.A.|title=Greek Poetry from Homer to Seferis|authorlink=C. A. Trypanis|publisher=University of Chicago Press|year=1981}}
* Wiles, David, ''The Masked Menander: Sign and Meaning in Greek and Roman Performance'', 1991.