Зборник на Миладиновци: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Содржина: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Цитирана книга → Наведена книга using AWB
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
с (→‎Содржина: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Цитирана книга → Наведена книга using AWB)
| float = left
| border =
| caption = Најголемиот дел од песните во Зборникот се собрани во [[Струга]], [[Прилеп]], [[Кукуш]] и [[Панаѓуриште]].<ref name=zbornik>{{ЦитиранаНаведена книга |title= Зборник 1861-1961 |last= Миладиновци |year= 1962 |publisher= Кочо Рацин |location= Скопје |page= 6}}</ref><br> Помал број на песни се собрани од [[Софија]], [[Струмица|Струмичко]], [[Воден]]ско, [[Костур (град)|Костур]]ско, [[Велес|Велешко]], [[Дебар]]ско, [[Охрид]]ско и [[Битола|Битолско]].<ref name=zbornik>< /ref>
| alt =
| label1 = '''[[Струга]]'''