Црква на Англија: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Исправка на име, replaced: цитирани вести → наведени вести using AWB
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎top: Исправка на име, replaced: цитирани вести → наведени вести using AWB)
|headquarters = {{без прелом|[[:en:Church House, Westminster|Черч Хаус]], [[Вестминстер]], [[Лондон]]}}
|territory = Англија<br/>[[Ман (остров)|Ман]]{{·}}[[Каналски Острови]]<br/>[[Гибралтар]]{{·}}[[Европа|континентална Европа]]
|population = 26&nbsp;милиони покрстени<ref>{{цитиранинаведени вести |url=http://www.timesonline.co.uk/tol/news/article1386939.ece |location=Лондон|work=[[The Times]] |first=Рут |last=Гледхил |title=Католиците ќе ги надминат англиканците како водечка црква во Британија |date=15 февраури 2007}} {{en}}</ref>
|website = [http://www.churchofengland.org www.churchofengland.org]
}}