Еди Меркс: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо using AWB
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎top: Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо using AWB)
:Светски друмски првак (1967, 1971, 1974)
:Белгиско национално друмско првенство (1970)
:[[Милано-Сан РемоСанремо]] (1966, 1967, 1969, 1971, 1972, 1975, 1976)
:[[Трка околу Фландрија]] (1969, 1975)
:[[Париз-Рубе]] (1968, 1970, 1973)