Разлика помеѓу преработките на „Џанлука Брамбила“

с
→‎Достигнувања: Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо using AWB
с (→‎Кариера: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎Достигнувања: Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо using AWB)
: 1. ГП Палио дел Речото
: 1. Меморијал Витиме дел Вајонт 9 октомври 1963
: 2. Пикола Сан РемоСанремо
: 2. Џиро дела Провинција ди Падова
: 2. Копа Чита ди Сан Даниеле