Сони Колбрели: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Достигнувања: Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо (6) using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎Достигнувања: Исправка на име, replaced: Сан Ремо → Санремо (6) using AWB)
: 5. ГП Чита ди Камаиоре
: 5. Гран при Пино Черами
: 6. [[Милано-Сан РемоСанремо 2014|Милано-Сан РемоСанремо]]
;2015
: 1. Копа Италија
: 5. Џиро дел Пиемонт
: 6. [[Брабантсе Пејл]]
: 9. [[Милано-Сан РемоСанремо 2016|Милано-Сан РемоСанремо]]
;2017
: 1. [[Брабантсе Пејл]]
: 3. [[Курне-Брисел-Курне]]
: 8. [[Омлоп Хет Ниусблад 2018|Омлоп Хет Ниусблад]]
: 9. [[Милано-Сан РемоСанремо 2018|Милано-Сан РемоСанремо]]
: 10. [[Гран Премио Бруно Бегели]]
{{Palmares end}}