Разлика помеѓу преработките на „Марија II“

Одземен 1 бајт ,  пред 4 месеци
Замена на Image:Queen_Mary_II.jpg со Image:1662_Mary_II.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: exact, or scaled-down duplicate).
(Замена на Image:Queen_Mary_II.jpg со Image:1662_Mary_II.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: exact, or scaled-down duplicate).)
| type = monarch
| name = Марија II
| image = Queen1662 Mary II.jpg
| succession = [[Список на англиски монарси|Кралица на Англија]], [[Список на шкотски монарси|Шкотска]] и [[Список на ирски монарси|Ирска]]
| moretext =