Разлика помеѓу преработките на „Џанлука Брамбила“

Додадени 6 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎Кариера: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB
с (→‎Кариера: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
== Кариера ==
 
Ја започнал професионалната кариера во 2010 со {{ct|CSF|2010}}.<ref>{{цитиранаНаведена вебмрежна страница |url=http://62.50.72.82/ucinet/default.asp?page=UCITeamsdetail&discipline=ROA&continent=ALL&teamscategory=&teamstype=PCT&year=2012&teamnameid=3347&npage=&search=&l=ENG|title=Колнаго-ЦСФ Инокс (COG) – IRL|accessdate=14 мај 2012|work=UCI Continental Circuits|publisher=[[Меѓународен велосипедистички сојуз]]}}</ref>
 
На [[Џиро д’Италија 2011]], Брамбила завршил четврти во планинскиот пласман и завршил на четвртото место на етапата 18.<ref>{{cite news|url= http://www.cyclingnews.com/races/giro-ditalia-2011/stage-18/results|title=Капеки доби една етапа за Ликвигас |first=Бери|last=Рајан|date=26 мај 2011|accessdate=14 мај 2012|work=Cycling News|publisher=Future Publishing Limited}}</ref> Брамбила имал уште два пласмани во првите десет на [[Џиро д’Италија 2012]], завршувајќи десетти на [[Џиро д’Италија 2012 - етапа 1 до етапа 11#Етапа 7|седмата етапа]],<ref>{{cite news|url= http://www.cyclingweekly.co.uk/news/latest/532760/hesjedal-moves-into-giro-lead-after-mountain-top-finish.html |title=Хесједал премина во водство на Џиро по планинската завршница|work=Cycling Weekly|publisher=IPC Media Limited|date=12 мај 2012|accessdate=14 мај 2012|first=Најџел|last=Вин}}</ref> и седми на [[Џиро д’Италија 2012 - етапа 1 до етапа 11#Етапа 8|осмата етапа]].<ref>{{cite news|url=http://www.velonation.com/News/ID/11859/Giro-dItalia-Domenico-Pozzovivo-attacks-to-win-at-Lago-Laceno.aspx|title=Domenico Pozzovivo attacks to win at Lago Laceno|work=VeloNation|publisher=VeloNation LLC|date=13 мај 2012|accessdate=14 мај 2012|first=Бен|last=Аткинс}}</ref>