Разлика помеѓу преработките на „Пат околу светот за 80 дена (1956)“

с
Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (2) using AWB
с
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (2) using AWB)
| country = {{САД}}
| language = [[Англиски јазик|Англиски]]
| budget = [[Американски долар|$]]6 милиони<ref name="timereview">{{цитиранаНаведена вебмрежна страница| title= Кино: Новиот филм |url= http://www.time.com/time/printout/0,8816,867209,00.html | date= 29 октомври, 1956 | publisher= „Тајм“| accessdate=1 октомври, 2010}}</ref>
| gross = $33 милиони<ref name="time58">{{цитиранаНаведена вебмрежна страница| title= Кино: Шоумен | url= http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,937582,00.html | date= 31 март, 1958 | publisher= „Тајм“| accessdate= 1 октомври, 2010}}</ref>
}}
 
*[http://ia700301.us.archive.org/8/items/OrsonWelles-MercuryTheater-1938Recordings/MercuryTheater38-10-23AroundTheWorldIn80Days.mp3 ''Пат околу светот за 80 дена''] на „The Mercury Theatre on the Air“: 23 октомври, 1938
*[http://ia700508.us.archive.org/7/items/ThisIsMyBest/TIMB_44-11-21_ep12-Around_The_World_In_80_Days.mp3 ''Пат околу светот за 80 дена''] на „This Is My Best“: 21 ноември, 1944
*[http://ia600307.us.archive.org/31/items/HallmarkPlayhouse/500119_070_Around_the_World_in_80_Days.mp3 ''Пат околу светот за 80 дена''] на „Hallmark Playhouse“: 19 јануари, 1950
 
{{ОскарФилм}}