Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Телескоп“

с
→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (3) using AWB
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (3) using AWB)
 
== Наводи ==
* {{цитиранаНаведена вебмрежна страница
| last = ESA
| authorlink = European Space Agency
| url = http://cdsarc.u-strasbg.fr/viz-bin/Cat?I/239
| accessdate = 2006-12-26 }}
* {{цитиранаНаведена вебмрежна страница
| last = Kostjuk
| first = N. D.
| url = http://cdsarc.u-strasbg.fr/viz-bin/Cat?IV/27
| accessdate = 2006-12-26 }}
* {{цитиранаНаведена вебмрежна страница
| last = Roman
| first = N. G.