Ема Вотсон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
|years_active = 1999–сè уште
}}
'''Ема Шарлот Дуер Вотсон''' ({{lang-en|Emma Charlotte Duerre Watson}}, родена [[15 април]] [[1990]]) е [[Франција|француско]]-[[Обединето Кралство|британска]] [[глумица]],<ref name="gofbio">{{цитиранаНаведена вебмрежна страница | publisher=harrypotter.warnerbros.co.uk | title=Warner Bros. Official site | work=([[Adobe Flash|Flash]]: click appropriate actor's image, click "Actor Bio") | url=http://harrypotter.warnerbros.co.uk/gobletoffire/master/index.html | accessdaymonth=28 март | accessyear=2006}}</ref> која се прославила со улогата на [[Хермиона Гренџер]], една од трите главни улоги во филмскиот серијал за „[[Хари Потер (филмски серијал)|Хари Потер]]“.
 
==Животопис==