Разлика помеѓу преработките на „Тел Авив“

Додадени 3 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB
(Замена на Image:TelAvivCity.jpg со Image:TelAvivCity_(1).jpg (од страна на CommonsDelinker поради: exact, or scaled-down duplicate).)
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
| надморска височина =
| клима =
| население = 405&nbsp;000 (2012)<ref>{{цитиранаНаведена вебмрежна страница | last = Проценка од Централното биро за статистика на Израел од 2006 | title = TABLE 3.- POPULATION(1) OF LOCALITIES NUMBERING ABOVE 1,000 RESIDENTS|publisher = Централно биро за статистика на Израел | date = [[1 јули]], [[2005]] | url = http://www.cbs.gov.il/population/new_2008/table3.pdf | format = Excel}}</ref>
| година на попис1 = 2006
| мажи =
[[File:TelAvivCity (1).jpg|thumb|800px|center]]
[[File:TA1011.jpg|thumb|800px|center]]
 
 
 
 
 
{{Израел-гео-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во Израел]]
[[Категорија:Светско наследство во Израел]]