Разлика помеѓу преработките на „Гого Ивановски“

Додадени 6 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB
с (→‎top: clean up, replaced: |coauthors= → |author2= using AWB)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
 
'''Гого Ивановски''' ({{роден во|Скопје}}, {{роден на|18|јануари|1925}} - {{починал во|Скопје}}, {{починал на|15|декември|2004}})<ref>{{цитиранаНаведена вебмрежна страница|url=http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=40728|title=Почина писателот Гого Ивановски|first=16.12.2004|publisher=А1|language=македонски|accessdate=2010-03-18}}</ref> — македонски [[поет]] и [[раскажувач]].<ref>
Македонски писатели, Друштво на писатели на Македонија, Скопје, 2004, стр. 96.</ref>