Разлика помеѓу преработките на „Вирџинија“

Додадени 6 бајти ,  пред 11 месец
с
Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB
(поврзница)
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
| широчина = 320
| должина = 690
| највисока точка = [[Маунт Роџерс]]<ref name=usgs>{{цитиранаНаведена вебмрежна страница| year =[[29 април]] [[2005]]
|url =http://erg.usgs.gov/isb/pubs/booklets/elvadist/elvadist.html#Highest| title =Elevations and Distances in the United States| publisher =U.S Geological Survey}}</ref>
| највисока височина = 1&nbsp;747
== Белешки ==
{{reflist}}
 
 
{{САД-гео-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Сојузни држави на САД]]
[[Категорија:Поранешни колонии на Британија]]