.id: Разлика помеѓу преработките

Одземени 35 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Стилска исправка, replaced: Никулец за главен интернет домен → домен-никулец using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: е главен Интернет домен за → — [[највисок државен доме using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Стилска исправка, replaced: Никулец за главен интернет домен → домен-никулец using AWB)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.iana.org/root-whois/id.htm IANA информации за .id доменот]
{{домен-никулец}}
{{Никулец за главен интернет домен}}
{{Домени}}