.id: Разлика помеѓу преработките

Одземени 20 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: е главен Интернет домен за → — [[највисок државен доме using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎top: Јазична исправка, replaced: е главен Интернет домен за → — [[највисок државен доме using AWB
Ред 1:
'''.id''' е [[највисок државен код на главен интернет домен|главеннајвисок Интернетсемрежен домен]] зана [[Индонезија]].
 
Постојат и неколку второстепени домени: