Разлика помеѓу преработките на „Ингушетија“

Додадени 107 бајти ,  пред 1 година
с
Додадена категорија using AWB
(svg)
с (Додадена категорија using AWB)
| [[Федерални окрузи во Русија|Федерален округ]]: || [[Јужен федерален округ|Јужнен]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Површина]]: || 2.963  km²
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Население]]: || 486.970 ''<small>(2006.)</small>''
[[Категорија:Кавказ]]
[[Категорија:Северен Кавказ]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1992 година]]