Разлика помеѓу преработките на „Хакасија“

Додадени 102 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Историја: Додадена категорија using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Официјални јазици → Службени јазици using AWB)
с (→‎Историја: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Републики во Русија]]
[[Категорија:Хакасија| ]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1991 година]]