Разлика помеѓу преработките на „Вајмарска Република“

Додадени 102 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Германска Империја → Германско Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Поранешни држави во Европа]]
[[Категорија:Држави во Германија]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1919 година]]