Француска Горна Волта: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Историја: Додадена категорија using AWB
Нема опис на уредувањето
с (→‎Историја: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Поранешни колонии на Франција]]
[[Категорија:Француска колонизација на Африка]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1919 година]]