Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Официјален јазик → Службен јазик using AWB)
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
{{Никулец од областа на историјата}}
{{Социјалистичка Федеративна Република Југославија}}
 
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1945 година]]