Разлика помеѓу преработките на „Естонска Советска Социјалистичка Република“

с
→‎top: Додадена категорија using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Официјален јазик → службен јазик using AWB)
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Естонска ССР| ]]
[[Категорија:Поранешни комунистички републики]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1944 година]]