Разлика помеѓу преработките на „Улрих Цвингли“

Додадени 50 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Додадена категорија using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Швајцарски теолози]]
[[Категорија:Швајцарски протестанти]]
[[Категорија:Луѓе од Цирих]]