Разлика помеѓу преработките на „Ајслебен“

Одземени 2 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Луѓе: clean up, replaced: глумецка → глумица using AWB
с (Јазична исправка, replaced: актер → глумец (2) using AWB)
с (→‎Луѓе: clean up, replaced: глумецка → глумица using AWB)
* [[Томас Ланге]] (роден 1964), веслач
* [[Тимо Хофман]] (роден 1974), боксер
* [[Јана Бах]] (родена 1979), порно-глумецкаглумица
* [[Гертруд Велика|Свети Гертруд Хелфта]], калуѓерка