Разлика помеѓу преработките на „2003“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Починале: clean up, replaced: глумецка → глумица (2) using AWB
с (→‎Починале: Јазична исправка, replaced: актер → глумец (3) using AWB)
с (→‎Починале: clean up, replaced: глумецка → глумица (2) using AWB)
* [[12 март]] - [[Зоран Џинџиќ]], српски премиер
* [[21 април]] - [[Нина Симон]], американска пејачка
* [[29 јуни]] - [[Кетрин Хепберн]], американска глумецкаглумица
* [[4 јули]] - [[Бери Вајт]], американски пејач
* [[1 август]] - [[Мари Трентињан]], француска глумецкаглумица
* [[16 август]] - [[Иди Амин]], угандски претседател
* [[30 август]] - [[Чарлс Бронсон]], американски глумец