Месје 100: Разлика помеѓу преработките

Додадени 44 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Податоци од набљудување: Правописна исправка, replaced: мag → ''m'' (2) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Девица (јато)]]
[[Категорија:Откритија на Пјер Мешен]]
[[Категорија:UGC-објекти]]